دولت دوازدهم از وزرای فراجناحی استفاده کند/ خوش‌بين نيستم از جوانان در كابينه استفاده شود

[ad_1]

به گزارش نافع،حجت الاسلام احد آزادیخواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص ترمیم و چینش کابینه جدید در دولت دوازدهم، اظهار کرد: با توجه با شرایط حاضر جامعه انتظار من از شخص رئیس جمهور این است که باید با تدبیر اقدام کند.

وی با بیان اینکه اگر دولت، دولت تدبیر باشد باید در انتخاب وزرای پیشنهادی خود فراجناحی عمل کند، افزود: دولت باید از تعصب سیاسی به دور باشد و از نیروهای کارآمد استفاده کند در غیر این صورت باید به صداقت برخی ازمسوولان شک کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر صداقت در کار باشد به تعبیر خود رئیس جمهور میدان رقابت تبدیل به میدان رفاقت می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر از تمام ظرفیت‌ها و گرایش‌های سیاسی استفاده شود نتیجه آن مثبت خواهد بود در غیر این صورت اگر تنها از نیروهای متعصب یک جریان سیاسی استفاده شود که هدف قلع و قمع سایر نگاه‌های سیاسی باشد این به معنای تنگ‌نظری و عدم صداقت در برخورد با مردم به حساب می‌آید.

وی با اشاره اینکه من معتقدم که در این دوره، دولت در چینش کابینه خود از بانوان استفاده می‌کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت فعلی روزهای پایانی خود را می‌گذراند در دوره قبل اثبات کرد که خیلی نگاهی به جوان‌گرایی ندارد و از وزرای پیر در کابینه خود استفاده کرد، باز هم شک دارم که از جوانان در کابینه جدید بهره‌مند شود.

آزادیخواه با بیان اینکه داشتن کابینه مسن به معنای بی‌توجهی به پتانسیل و ظرفیت جوانان است، گفت: من خیلی خوش‌بین نیستم که دولت در کابینه خود از نگاه جوان‌گرایی بهره‌مند شود که این موضوع می‌تواند ضربه بزرگی به آینده کشور وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت در چینش کابینه جدید با مجلس، تاکنون حداقل در کمیسیونی که من در آن فعالیت و عضو آن هستم مشورتی نگرفته است، یادآور شد: تا جایی که اطلاع دارم و با همکاران در ارتباط هستم در چند وزارتخانه حساس همچون وزارت ورزش، وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی چنین موضوعی با آنها مطرح نشده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره‌ای به برنامه ششم توسعه در کشور کرد و گفت: این برنامه به تازگی در کشور به اجرا درآمده است اما در دولت نیز آن طور که باید به آن توجه نشده که باید علت را از خود آنها جویا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *