صدا و سیما "سامانه سیب" را همراهی می کند

[ad_1]

به گزارش همدان پرس؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: صدا و سیما در راستای معرفی و اجرای “سامانه سیب” برنامه های مختلفی پخش خواهد کرد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان به همراه مدیر روابط عمومی دانشگاه و کارشناسان حوزه بهداشت با مهندس حسین میسر مدیر کل سازمان صدا و سیما دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با موضوع تولید برنامه‌های خبری، رادیویی و تلویزیونی برای آشنایی بیشتر مردم با “سامانه سیب” معاونت بهداشتی تشکیل شده بود امیری با تشکر از زحمات کارکنان صدا و سیما در انعکاس مناسب و شایسته اخبار و برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در دولت یازدهم اتفاقات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان افتاد که طرح تحول نظام سلامت و کاهش پرداختی از جیب مردم یکی از این اتفاقات بود اما هنوز جای کار برای ما در حوزه بهداشت بسیار زیاد است.

وی با اشاره به افزایش روز افزون بیماری های غیرواگیر در سطح جامعه افزود: سازمانهای متولی بهداشت و درمان باید برنامه‌های دراز مدت برای ارتقای سطح سلامت مردم داشته باشند چرا که در سال‌های آینده بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت و فشارخون می‌تواند برای جامعه ایران بسیار خطرناک و تبعات سنگینی داشته باشد.

دکتر امیری گفت: سامانه یکپارچه بهداشت به نام “سیب” تمام خدمات بهداشتی را در بر گرفته و شامل تمام افراد می شود چرا که برنامه بسیار جامع و کاملی برای ارتقای سطح سلامتی جامعه است اما مشکلی که وجود دارد این است که مردم نسبت به این سامانه آشنایی کامل ندارند و از خدمات رایگان آن بی‌اطلاع هستند.

وی گفت: انتظاری که ما از صدا و سیما داریم این است که با کمک کارشناسان مرکز بهداشت استان، برنامه هایی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم و ترغیب آنان برای دریافت خدمات سامانه سیب ساخته و در سه حوزه خبر، رادیو و تلویزیون پخش شود.

در این دیدار همچنین حسین میسر مدیر کل سازمان صدا و سیمای همدان نیز گفت: موضوعات بهداشتی و درمانی استان همیشه از نگرانی های این سازمان بوده است.

وی با اعلام همکاری با معاونت بهداشتی افزود: صدا و سیما در سراسر کشور روابط عمومی کل نظام است و مربوط به تمام مردم و در خدمت است.

وی هدف صدا و سیما در ساخت برنامه‌های بهداشتی درمانی را بالا بردن سطح سواد سلامت مردم عنوان کرد و افزود: ما در رسانه ملی با ساخت برنامه‌های سلامت محور به دنبال تثبیت و توالی رفتارهای بهداشتی مردم هستیم.

لازم به عنوان است که به زودی کمیته ای مشورتی با کمک کارشناسان بهداشتی مرکز بهداشت استان و رسانه ای سازمان صدا و سیما در معاونت بهداشتی برای ساخت برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوع سامانه سیب تشکیل شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *