صرفه‌جویی ۲۰۱ میلیون مترمکعبی مصرف منابع آب زیرزمینی استان

[ad_1]

به گزارش همدان پرس؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: با اجرای طرح احیا و تعادل بخشی در دولت یازدهم بیش از 201 میلیون متر مکعب در مصرف آب منابع زیرزمینی استان صرفه جویی شده است.

منصور ستوده در پنجاه و نهمین جلسه کمیته راهبری طرح احیا وتعادل بخشی گفت: از ابتدای سال 93 تا کنون تعداد2330 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه گردیده است.

وی عمق انسداد این تعداد چاه‌ غیرمجاز را بیش از84 کیلومتر اعلام کرد و گفت: بیشترین چاه‌های غیرمجاز در شهرستان کبودرآهنگ با 638 حلقه، رزن با 418 حلقه و همدان با 289 حلقه پر و مسلوب المنفعه شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 100 حلقه چاه غیرمجاز دارای حکم قضایی و شاکی خصوصی در استان همدان پر و مسلوب المنفعه شده که صرفه‌جویی بیش از 6 میلیون مترمکعبی منابع زیرزمینی آبی استان را در پی داشته است.

ستوده با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تعهد انسداد بیش از 600 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان را داریم، افزود: طول چاه‌های مسدود شده امسال بیش از 2 کیلومتر بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین با چاه‌های مجاز استان همدان که برداشت بیشتر از پروانه بهره ‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود که بر همین اساس از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد بیش از 119 مورد چاه مجاز دارای اضافه برداشت شناسایی و با آنان برخورد شده است که به میزان 3 میلیون متر مکعب صرفه جویی را در بر داشته است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه از ابتدای شروع طرح احیاء وتعادل بخشی تاکنون تعداد 132 جلسه شورای حفاظت برگزار گردیده است، افزود: از ابتدای سالجاری نیز تا کنون تعداد 11 جلسه شورای حفاظت در سراسر استان برگزار شده است..

ستوده درخصوص نصب کنتورهای هوشمند بر سر چاه‌های مجاز استان همدان نیز گفت: در مجموع 3271 دستگاه کنتور هوشمند روی چاه‌های آب استان همدان نصب شده که تعداد 101 دستگاه آن مربوط به امسال بوده است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *