کتاب "معلم امت‌ساز" در همدان رونمایی شد

[ad_1]

به گزارش نافع، به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، ظهر امروز ضمن برگزاری مراسم رونمایی از کتاب معلم امت‌ساز مسئول سابق کانون بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه 1 همدان تودیع و مسئول جدید این نهاد معرفی شد.

 مسئول سابق کانون بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه 1 همدان اظهار داشت: در 4 سال گذشته با همت و همکاری دوستان در بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه 1 همدان دو ماموریت تشکیل امت واحده اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی را در اولویت کار خود قرار داده و براساس آن برنامه‌های خود را اجرا کردیم.

وی افزود: در ابتدای فعالیت خود در این نهاد از 4 هزار معلم فعال در ناحیه 1 همدان تنها یک هزار و 800 نفر عضو بسیج بودند که حالا در پایان فعالیت 4 ساله خود این رقم را به 3 هزار و 200 نفر رسانده‌ایم.

اکبر کاووسی امید بیان کرد: در حال حاضر 229 حلقه صالحین لایه 4، 10 حلقه لایه 3 با 10 مربی برتر در ناحیه 1 آموزش و پرورش همدان فعال هستند که این تعداد با کل استان همدان به جز آموزش و پرورش ناحیه 2 در این حوزه برابری می‌کند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش از جایگاه بسیاری مهمی برخوردار است چرا که در صورت پوشش صحیح این حوزه می‌توان 50 میلیون نفر از اقشار مختلف جامعه را تحت تعلیم و تربیت قرار داد.

 مسئول سابق کانون بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه 1 همدان تصریح کرد: با توجه به اهمیت آموزش و پرورش در کلام مقام معظم رهبری  با ورود آتش به اختیار خود به این عرصه معلمان، دانش‌آموزان و والدین آنها را تحت پوشش برنامه‌های خود قرار داده و 400 جلسه آموزش خانواده را برای آنها برگزار کردیم.

وی با اشاره به اجرای طرح “مسافران آسمان” ویژه دانش‌آموزان عنوان کرد: در این طرح نیز معلمان بسیجی ما 15 دقیقه نخست کلاس‌های خود را به خواندن یک آیه از قرآن کریم و بیان داستان کوتاهی درباره آن اختصاص داده و بدین وسیله دانش‌آموزان را تحت تعلیم و تربیت خود قراردادند.

کاووسی امید بیان کرد: از دیگر برنامه‌های ما کادرسازی برای جبهه مستضعفین و انقلاب اسلامی بود البته در این عرصه نگاه ما تنها منحصر به انقلاب اسلامی در ایران نبود چرا که معتقدیم روزی انقلاب اسلامی در سطح جهانی رخ می‌دهد و بر همین اساس نیز کارها را انجام دادیم.

 وی ابراز کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی “معلم امت‌ساز” برای معلمان همدانی از دیگر برنامه‌های بود که در این دوره نیز 100 معلم به مدت 120 ساعت شرکت کرده و به درجه اسلام شناس مقدماتی رسیدند.

مسئول سابق کانون بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه 1 همدان تشکیل هییت امام محمد باقر (ع)را از دیگر اقدامات این کانون دانست و گفت: انتشار نشریه “ندای تربیت”با رویکرد تربیتی و چاپ دو کتاب سرگذشت معلم شهید “علی محمد صباغ زاده” و “معلم امت‌ساز” از دیگر نتایج فعالیت ما در این کانون است.

وی تصریح کرد: امروز در مسئولیت جدید خود دردور پنجم شورای اسلامی شهر همدان ضمن ادامه همکاری با بسیج فرهنگیان در تلاشیم تا دبیرخانه تمدن نوین اسلامی را در شورای اسلامی شهر همدان راه اندازی کرده و دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان را به عنوان الگوی شهر اسلامی و در تراز انقلاب اسلامی معرفی کنیم.

به گزارش تسنیم، کتاب “معلم امت‌ساز”نوشته آقای مهریان جاهد در سه جلد و در تیراژ 1000 نسخه امروز با حضور فرمانده سپاه همدان، معلمان و دیگر مسئولان در همدان رونمایی شد.

 در این مراسم علاوه بر تقدیر از زحمات اکبر کاووسی امید مسئول سابق کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 1 آموزش و پرورش همدان، عادل عبدالملکی به عنوان مسئول جدید این مجموعه معرفی شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *